Kapat
DUYURULAR
Hakkımızda

İşletmemiz, 2005 yılında OMÜ'de görevli akademisyen ve öğretmen arkadaşları önderliğinde genç grafiker personeller tarafından kurulmuştur.

Kuruluş amacı; heykel ve grafik tasarım konusunda çalışmalar yapmak olan işletme, talep üzerine 2005-2006 eğitim-öğretim yılı içerisinde 2 okulun mezuniyet yıllığı basım işlerini gerçekleştirmiş, dijital ortamda hazırladığımız interaktif vcd yıllığı "neden web ortamında yayınlamıyoruz ?" sorusuna cevap ararken; Türkiye'de ve dünyada ilk sanal yıllığını kendi sitesinde yayınlamıştır.

Kısa zamanda yaptığımız çalışmaların kalitesi ve fiyatı ile Samsun ilindeki tüm okul yıllıklarının yapımını üstlenen firmamız, müşteri sayısını ve mezuniyet yıllığı yaptıran okul sayısının artmasını ve gelenekselleşmesini sağlamıştır. Zaman içinde öğrenim kurumlarının mezuniyet yıllıkları ve diğer tüm basım, tasarım işleri konusunda uzmanlaşma yoluna giderek Mezunbook markasını yaratmıştır. 

Sürekli artan talep ve duygusal bağ kurduğumuz mezun öğrencilere daha iyi hizmet üretebilmek hedefi kendi bünyesinde Ar-Ge çalışmalarının ve genç dinamik ekibinin geliştirdiği yazılım, MOS ve benzeri otomasyon sistemleri bir sektör yaratırken bizi irili ufaklı firmaların taklit ettiği, hatta benzer isimlerle piyasaya çıktığı sektöre yön veren lider konumuna gelmemizi sağlamıştır. İstanbul'dan Kars'a kadar profesyonel fotoğraf stüdyoları ile yaptığımız çözüm ortaklıkları sayesinde büyümeye devam etmekteyiz. 

Bu gelişim süreci içerisinde "MezunBook" sosyal paylaşım sitesiyle mezun öğrencilerin okul anılarını ve dostluklarını ölümsüzleştirerek markamız ile kopmaz bir dostluk bağı kurmanın ortak gururunu tüm çözüm ortaklarımızla paylaşıyoruz. 
 

© 2019 Mezunbook Mezuniyet Yıllıkları Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım Şartları
Sisteme kayıt olabilmeleri için bize sınıflarımızın, E-Okul listeleri (Öğrenci Ad-Soyad ve okul numaraları) gerekmektedir. Öğrenci listeleri sistemize dahil edildikten sonra, izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir.

Öğrencilerimiz yazılarını www.mezunbook.com web sitemiz üzerinden yazacaktır. Sisteme kayıt olmak ve yazı yazmak için aşağıda açıklamalar mevcuttur.

1- www.mezunbook.com adresine giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan KAYIT OL butonuna tıklanır.
2- Açılan sayfada istenilen ad-soyad-e-posta adresi, şifre, okul (sınıf)numarasını ve cep telefon numarası yazılır. (Cep telefonuna aktivasyon kodu geleceği için, cep telefon numarasını doğru yazılması gerekmektedir,)
3- Okul Kodu yazan kısıma size verilen okul kodunun yazılması gerekmektedir.
4- Sınıf ve Operatör seçilir, Kullanım sözleşmesini kabul ediyorum işaretlenip, Kayıt Ol butonuna basılır
5- Açılan sayfaya, cep telefonuna gelen onay kodu yazılıp, kayıt işlemi tamamlanır.
6- www.mezunbook.com anasayfasına geri dönülüp, yine sol tarafta bulunan bölüme,
E-posta adresi ve şifre girilip, giriş yapılır.

YAZI YAZMA İŞLEMLERİ


Giriş yapıldıktan sonra açılan sayfa 3 bölümden oluşmaktadır. Bunlar, Benim Sayfam, Arkadaşlarım ve Benim Yazdıklarım şekildedir.

Benim Sayfam Bölümü; Öğrenciye yazılan tüm yazılar burada görünmektedir. İstemediği yazılar silme yetkisine sahiptir.

Arkadaşlarım Bölümü; Kendi sınıf ve diğer sınıftaki arkadaşlarına bulup onlara yazı yazmak için bu bölümü kullanılmaktadır. Yorum yazmak istediğini arkadaşlarnın ismi tıklayıp, açılan pencereye yazılarını yazıp KAYDET dedinildiğinde yazı yazılmış olacaktır.

Yazdıklarım Bölümü;, öğrencinin yazmış olduğu tüm yazıları görebildiği alandır. Bu bölümde yazmış olduğu yazıları görebilir ve silme işlemi yapabilir (Yazısı arkadaşı tarafından onaylanmamış ise)

Bunlara ek olarak KENDİ SAYFAMA YAZI YAZ bölümünde ise okul dışında öğretmen, aileden birileri yazı yazmak isterse kullanılan bölümdür.

Öğrenci veya velilerimiz kayıt aşamasında yada yazıların yazılması esnasından sorun yaşarlarsa, www.mezunbook.com web sitemizde, sağ tarafta bulunan CANLI DESTEK hattında Hafta içi ve Cumartesi günleri saat 9:00-19:00 Yardım alabilirler.

Biz sizi arayalım

Yıllıklar hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.